Trampolína s ochrannou sítí jako důmyslný cvičební prvek

Každý vzdělaný sportovně založený lektor vám sdělí, že pro správný rozvoj tělesného korpusu nejsou rozhodující svaly, které lidé pumpují v posilovnách s důrazem na objem, ale svaly vnitřní. Říká se jim hluboké svalové partie v oblasti tělesného středu, jinými slovy hluboké vnitřní osvalení páteře a břicha. Bohužel je současný způsob života nedostatečně procvičuje, je to dáno zejména sedavým způsobem zaměstnání, trávením mnoho času na cestách v dopravních prostředcích a absencí přirozeného pohybu.

trampolína se sítí

Máme v tomto směru vůči našim předkům značný dluhový deficit, zatímco my si libujeme na kanape, sledujeme hokej, posouváme se autem i do obchodu, naši pradědové káceli v lese dřevo, neustále se ohýbali, narovnávali, nosili těžší břemena a prováděli manuální práce fyzicky náročnější. Necvičili v posilovně, ale jejich pohyb byl rozmanitý a zaměstnával většinu svalů celého těla.

Jak procvičit problémové svalové partie

A tak se stalo, že se začaly objevovat první civilizační choroby, kromě rakoviny a onemocnění srdce a cév také problémy s pohybovým aparátem. Nemusíme ale kvůli tomu být zrovna dřevorubci, abychom si vypomohli. Stačí zařadit více cviků posilujících tato exponovaná místa, této koncepci se věnuje řada specialistů, kteří na webu uveřejňují výsledky své práce. Dalším výrazným pomocníkem jsou trampolíny s ochrannou sítí.

trampolína

Proč zrovna trampolíny, vždyť jde spíše o dětskou hračku pro pobavení? Ne tak docela. Skákání do výšky a překonávání zemské gravitace s pomocí pružného opěrného bodu je totiž velice specifické. Musíte udržet rovnováhu, zároveň se odrážet, koordinovat pohyby, přitom plynule, aniž byste přetěžovali kloubní pouzdra a jejich chrupavčité výstelky. Zaměstnáte celé tělo, a především zmiňované hluboké svaly břicha a zad, stačí vám denně deset minut skákání a za několik dnů na sobě pocítíte pozitivní změny. Bude se vám lépe dýchat, budete lépe odolávat stresu, budete se cítit schopnější, vyrovnanější, silnější a spokojenější.

Nezařazené