Péče o auto

Většina domácností dnes vlastní automobil. Nezřídka, pokud bydlí mimo město, tak mají auta dvě a obě jsou plně využívaná, a rozhodně nejen v garáži. Jenže udržovat auto pojízdné, to není jen dočerpávat benzín nebo naftu, dolít vodu do ostřikovačů a občas dobít baterku. Auto, kterým denně vyjíždíte do zaměstnání, to brzy bude potřebovat větší péči.

Po zimě, kdy se sypou cesty posypovou solí nebo struskou, trpí podvozky auta. Sůl značně urychluje korozi, a proto na nejednom prahu auta najdete na jaře první korozi, odloupnutou barvu apod. Štěrk nebo struska, která odlétává od kol nejednou poškodí poklice kol nebo disky kol. To jsme potom rádi za každého šikovného opraváře, který provede renovaci plechových disků či obrousí začínající korozi a udělá našemu plechovému miláčkovi nový nátěr.

auto

Jezdíme-li autem, můžou nás potkat další problémy, např. odlétnutí kamene od před námi jedoucího auta a prasknutí či rozbití čelního skla. Většina pojištění na toto již pamatuje a čelní sklo si můžete nechat připojistit. Je to častější problém, než si myslíte a pokud si vám to během jízdy stane, tak nepropadejte panice. Sklo je bezpečnostní, takže by mělo spíše jen prasknout než se vysypat, a i kdyby se vám sklo vysypalo, střepy nejsou ostré a nemělo by proto dojít k případnému pořezání se.

auto

Auto, pokud jej parkujete na ulici, se také často stává terčem zlodějů a vandalů. A tak můžete přijít ráno k autu a zjistíte, že vám chybí zpětná zrcátka, čelní sklo anebo, že vaše auto nemá kola a stojí na špalcích. Je to hodně smutný pohled, a pokud nestojíte na místě, kde je kamerový systém, většinou se pachatele nedopátráte. Mít auto je jednoznačně pohodlné, nemusíte spoléhat na hromadnou dopravu, všude se dostanete rychleji a bez mačkanic. Ale tak jako všechno ostatní, i vlastnit auto má své nevýhody a tou je nepřetržitá péče, kterou autu musíte věnovat, aby vaše jízda byla vždy bezpečná.