Je vhodné dítěti kupovat nejmodernější telefon?

Někteří rodiče chtějí, aby jejich dítě šlo s dobou a tak se mu snaží kupovat ty nejmodernější a nejnovější věci a to od všech značek. Je jedno, zda se bavíme o oblečení nebo o konkrétních věcech. Snad ve všem se rodiče snaží, aby jejich dítě mělo jen to nejnovější. Znamená ale nutně, že to, co je nejnovější, musí být nejlepší? Člověk kolikrát zjistí, že i nejnovější věc má mnohem větší chyby, než věc starší. Spousta lidí si něco takového nechce přiznat, ale opravdu je to tak.

Opravdu je důležité, aby vaše dítě mělo jen to nejmodernější? Když se podíváme například na takový mobilní telefon, opravdu musí mít vaše dítě ten nejnovější? Děti mnohdy telefon využívají proto, aby mohly komunikovat se svými kamarády nebo se na něm dívají na různá videa. Na něco takového opravdu není potřeba nejmodernější telefon, který dnes může stát i několik desítek tisíc.

telefon v ruce

Dnešní společnost je na tom tak, že na jedné straně jsou ti, kteří svému dítěti cpou všechno, co je nejdražší a nejmodernější a na druhé straně jsou ti, kteří svému dítěti také dopřejí, ale určitě mu nebudou kupovat mobilní telefon za desítky tisíc nebo značkové oblečení, protože z toho dítě stejně na konec vyroste a jediné, co bude zbývat, je najít někoho, komu budete moct dané věci prodat nebo darovat, protože je škoda je vyhazovat.

sítě na telefonu

Stejně tomu tak je v případě mobilu. Pokud nahradíte telefon dítěte za ten nejnovější, co uděláte s tím, který doteď dané dítě mělo a stále funguje? Vyhodíte jej? Není to škoda?

Člověk by se měl zamyslet nad tím, jak pracuje se svými penězi. Člověk může mnoho ušetřit, ale musí na to jít chytře. Neutrácejte za zbytečnosti. Kupujte nové telefony až tehdy, pokud se ten, který dané dítě má, z nějakého důvodu pokazí. Určitě mu ale ani tehdy nemusíte kupovat ten nejmodernější na trhu, protože se skutečně nevyplatí dětem něco takového kupovat.