Je špatné, že se někdo rozhodne pro IT?

Jsou lidé, kteří se často ptají, jestli je špatně, když se někdo rozhodne pro obor IT. Rozhodně něco takového špatné vůbec není a to zejména proto, že ti, kteří dělají IT, rozhodně nemají v budoucnu o práci nouzi. Mnohdy je to dokonce tak, že daný člověk ani nestíhá plnit všechny úkoly, které má splnit, protože je toho opravdu tolik, že daný člověk neví, co by řešil dříve.

notebook a věci

Je jasné, že pokud člověk vystuduje IT a kromě své práce se ještě rozhodne dělat něco bokem, nebude mu zbývat nic jiného, než si to všechno nějakým způsobem naplánovat a zorganizovat, aby se nestalo, že daný člověk bude stále jen řešit práci a nebude si schopen ani odpočinout. Je jasné, že když člověk nemá čas ani na odpočinek, nebude zrovna příjemný, protože každý z nás potřebuje odpočívat a určitě ne přijít z práce a řešit práci druhou a to klidně do půlnoci. Jsou lidé, kteří jsou schopni tímto způsobem fungovat, ale rozhodně se tímto způsobem nedá fungovat do nekonečna. Člověka může brzy s takovým přístupem dohnat zdraví a je jasné, že to na konec opravdu nemusí dopadnout dobře.

notebook na stole

Pokud jste se rozhodli pro IT, nemějte strach z toho, že byste udělali chybu. Rozhodně jste tím chybu neudělali, ale pokud jste se ještě navíc rozhodli dělat i nějakou tu práci navíc, opravdu si vše rozplánujte tak, abyste měli čas jak sami na sebe, tak i na svou rodinu, protože pokud se stane, že si nebudete dělat čas jak na sebe, tak ani na svou rodinu, skončíte velmi brzy sami, protože jsou ženy, které dlouhodobě neunesou, že se jim jejich partner nevěnuje a tak to dopadne tak, že se daný vztah rozpadne a žena vezme děti a následně odejde. Nikdy to nesmí zajít tak daleko, že začnete práci upřednostňovat před rodinou. Opravdu to není dobře. Něco takového by si měl zapamatovat každý a to nejen ten, kdo se rozhodne dělat v IT. Něco takového platí u každého zaměstnání.