Hypotéky od nebankovních společností

Častokrát se stává, že banka odmítne někomu poskytnout hypotéku, protože daný člověk zrovna nesplňuje všechny jejich aktuální podmínky. Stačí opravdu maličkost a pro banku už nejste bonitním klientem, takže vás odmítne. Přístup zaměstnanců banky většinou není vůbec individuální a nesnaží se vám moc vyjít vstříc. Když se zkrátka nehodíte do jejich tabulek, tak máte smůlu a pošlou vás pryč.

mince

Tohle se vám může stát opravdu velmi snadno. Stačí, když se někdy opozdíte s platbou nebo v aktuální chvíli nemáte dostatečné příjmy. Ne každý má ale příjmy naprosto pravidelné. Některá povolání prostě nenabízí plat, který je stejný každý měsíc. Někdo pracuje na sezónních brigádách někoho zase živí z velké části provize z prodejů. Tohle ale banky většinou moc neberou v potaz a chtějí ve výpisech z účtu vidět něco jiného.

Nejedná se ale o nijak neobvyklou situaci a většinou není tak těžké ji řešit. Stačí se obrátit na některou z nebankovních společností, která má volnější podmínky. Těmto společnostem nevadí, když máte malý zápis v registru dlužníků, nebo když nemáte úplně stabilní příjem.

počítání peněz

Podívejte se třeba na hypotéky bez registru a uvidíte, zda by tato možnost hypotéky od nebankovní společnosti mohla být vhodná i právě pro vás. Pochopitelně je dobré si vše předem promyslet a mít naplánované, jak budete hypotéku splácet. Jedná se o velký životní krok, takže ho dobře promyslete a domluvte si takové podmínky, které vám budou nejvíce vyhovovat. Výhoda nebankovních společností je ta, že máte více možností, co se hypoték i různých půjček týče. Panuje tu větší svoboda a méně nařízení než u bankovních hypoték.

Přejeme vám hodně štěstí a dobrých finančních rozhodnutí. Hypotéku má v současné době opravdu velké procento lidí, ale ne každý si vybral správně. Proto vše předem dobře nastudujte, ať se vyhnete případným finančním problémům.