Technika nám pomáhá

Lidem už dlouho pomáhá se vším možným i různá technika. Když lidi chtějí něco udělat, nemusí to za všech okolností dělat jenom svýma holýma rukama, už se našli lidi, kteří našli způsoby, jak si takový život usnadnit, a podělili se o svoje objevy i s ostatními. A pořád se objevuje a vymýšlí něco dalšího, co by nám pomáhalo ještě víc a ještě líp.

Už si jenom stěží vyjmenujeme, kde nám všude technika pomáhá, jak vypadá a k čemu slouží. Je toho tolik, že to jedna lidská hlava nepobere. Ale to nevadí, každému přece stačí znát to, co pomůže zrovna jemu, a o to, co potřebují ostatní, se starat nemusí, to je věc těch druhých.

kolo a řetěz

Člověk, který si nějakou tu techniku pořídí, si jí vybírá podle toho, co od ní očekává. To hlavně. A až potom přichází na řadu třeba značka a cena. Nikdo si nebude kupovat něco, co mu není k ničemu, jenom je to laciné, nikdo si nekoupí něco jen proto, že je to od známého výrobce a tak to bude spíš kvalitní. Hlavní je to, jestli taková technika dělá to, co má pro konkrétního člověka dělat. Nikdo si nekoupí třeba kávovar, když nepije kávu, nikdo si nekoupí tovární stroj, když nemá továrnu, nikdo si nepořídí auto, když nemá řidičák a neumí v něm jezdit.

kola a pásy

A naopak. Kdo se chce bavit, kupuje si třeba televizor, kdo chce úřadovat nebo se spojovat se světem, ten si pořídí počítač. A stejně se postupuje i když si pořizujeme například motorku, čerpadlo, ledničku, pračku, vibrátor, mobil a další tu více a tu aspoň trochu užitečnou techniku. Bylo by hloupé si kupovat něco, co potom nevyužijeme, to by byla jenom ztráta peněz. Ale když nám něco doopravdy usnadňuje život, pak se často vyplatí za to nějaké peníze utratit. V dnešní době přece musíme šetřit časem a silami, abychom zvládli všechno, co se musí zvládnout. A v tom nám zrovna technika pomáhá hodně. Co bychom si bez ní dneska jenom počali?