Rozvodový řetěz není spotřební matriál

Motorkáři jej často vyměňují jen z prevence, přitom je to často holý nesmysl. Rozvodový řetěz není určený jako nějaké spotřební na rozdíl od toho klasického, respektive na rozdíl od sekundárního převodu, který se vlivem provozu opotřebovává. Protože jsou však mnozí jezdci na motocyklech opravdu pořádní, hledají všemožné součástky, které by mohly jejich stroje vylepšit. Proto se poohlížejí i nad tím, kde mohou najít kvalitní rozvodový řetěz pro svůj stroj. V této oblasti existuje mnoho značek, kterým je možné důvěřovat. Jednou z nejznámějších značek je i japonská značka Morse, která vyrábí nejenom rozvodové, ale také řetězy sloužící jako sekundární převod. Díky tomu můžete mít jistotu, že tohle je značka, které můžete důvěřovat.
stará bmw motorka

Co můžete od tohoto dílu očekávat?

Abyste mohli pro svůj stroj vybrat vhodný náhradní díl, který se vám zdá být opotřebovaný, bude dobré nahlédnout do servisní příručky svého motocyklu. Tam zcela jistě najdete nejenom počet zubů, ale také případné rozměry, které by měla daná součást splňovat.
Existují však obecné rozměry, které v případě koupi mohou rozhodovat:
Délka
Počet zubů
Šířka
Průměr čepu
motor motorky

Morse je značka, které v ohledu těchto náhradních dílů můžete důvěřovat. Na trhu najdete proto tyto součástky určené nejenom pro maloobjemové motoru, ale také pro ty vysoce výkonné. Není tedy třeba dělat si starost, pokud vlastníte nepříliš rozšířený motocykl. Je totiž velmi pravděpodobné, že v sortimentu si jednoduše vyberete. Myslete ale na to, že při výběru musíte zvolit, zdali má být řetěz rozpojený nebo ne. Někteří mechanici jej totiž chtějí rozpojený, někteří naopak, a proto je dobré se domluvit přímo s mechanikem, u kterého si budete nechat provést výměnu, pakliže to nebude vy osobně a bude záviset na vás, co pro vás bude při montáži lepší a výhodnější.