Mužná tvář

Od nosu až po spodní stranu bradu, od levé tváře k pravé. Vous nesmí chybět žádnému opravdovému muži. Už od prvního chlupů na svých tvářích se snaží mladí muži dosáhnout na plný a hustý vous, jak ale na to.
Důležité je myslet zpravidla na to, že ne všechno jde hned. V životě neexistují žádné zkratky, a tak tomu je i s plnovousy a kníry. Každý si na ně musí počkat určitou dobu.
muž s plnovousem u holiče
Jedním z největších mýtu, který se rozšířil o růstu vousů, je, že vousy rostou rychleji čím častěji se holí. Ale není tomu úplně tak. Sice ihned po oholení rostou o něco rychleji, ale po chvíli se jejich růst zase zpomalí. Takže pro zdravější vousy je lepší dělat pravý opak. Růst vousů je také ovlivněn životosprávou člověka. Zdravá strava plná bílkovin a vitamínů společně s pravidelným cvičením napomáhá růstu plnovousy a také rozvinutí zdravé a otevřené mysli.
Důležité je také pečovat o svou pokožku. Vousy často nemohou proniknout skrze vrstvu odumřelých buněk, proto je nutné se pravidelně starat o svou tvář, a alespoň jednou do týdne si udělat peeling pleti. Po práci nebo sportovní zátěži máme naši tvář od různých přírodních olejů, ty také zabraňují růstu vousů, je tedy dobré i po takových aktivitách šetrně umýt svůj obličej.
V přírodě se nachází jedna látka, která má výjimečný účinek na růst vousů, jedná se o ricinový olej, který se z 90 % skládá z kyseliny ricinoolejové. Její účinek je ale mnohem lepší, vousy dokonce i změkčuje a zabraňuje jejich vypadávání, navíc omezuje tvorbu akné.
kresba tří můžu s plnovousem
O svůj vous musí člověk řádně pečovat, doporučují se užívat šampóny šetrné k pokožce, obyčejné by mohli způsobit podráždění nebo zarudnutí pokožky, a to je velice nepříjemná záležitost.
Na světě neexistuje mnoho léčebných přípravků, které by byly schopny zázrakem způsobit zhuštění našich vlasů, stejně tak ani našich vousů. I když si mnozí myslí, že vous je neodlučitelnou součástí pravého, vysněného muže každé ženy, v podobě vikinga nebo kanadského dřevorubce, není tomu tak.