Váš vůz, vaše plány, vaše pravidla hry

Představte si, jak by to bylo báječné, kdybyste se jednou nemuseli nechat svazovat žádnými složitými plány, scénáři ani podmínkami zájezdu a mohli si vyrazit kam by vás to táhlo. Zkrátka byste se nemuseli vůbec ničím vázat, jen byste tak zvaně zvedli kotvy, otočili klíčkem v zapalování a rozjeli se tím směrem, který by se vám nejvíce líbil. A jeli byste tak dlouho, dokud by vás to ještě bavilo a zastavili byste na přespání tam, kde by se vám to nejvíce zamlouvalo – ovšem ne v hotelu anebo v penzionu anebo na tom nejlevnějším místě, ale opravdu kdekoli, klidně na odstavném parkovišti anebo na polní cestě. A tam byste mohli pohodlně spát až do rána a pak pokračovat v cestě, třeba k moři anebo na sever anebo někam jinam, kde to máte rádi anebo kde jste vždycky toužili se podívat.

karavana

Vyrazte kamkoli vás to potáhne

A to není žádná utopie – přesně takto královsky se klidně můžete mít kdykoli budete chtít, když si pořídíte tažné zařízení ford focus a za něj přivěsíte obytný přívěs. Tak málo stačí k tomu, aby vám z ničeho nic narostly křídla a budete si připadat nejen jako pták, který může zamířit, kam ho jen napadne, ale také jako hlemýžď, který má ubytování stále po ruce.

náklad

Všude budete doma a nebude vás to téměř nic stát

Takže ať už se podějete kamkoli, nebude vás to stát mnoho peněz ani úsilí. Vyspíte se všude bez problémů a zadarmo, a pokud zatoužíte po větším luxusu a doplnění zásob vody a podobně, tak stačí navštívit některý z kempů pro karavany a obytné přívěsy, kde doplníte vše potřebné. A takových míst je na sever a na západ od nás opravdu mnoho, nicméně ani v jiných koutech Evropy strádat nebudete. Ať už tedy zatoužíte navštívit rybník v nedaleké vesnici anebo druhý konec světa, tak s tažným zařízením a s obytným přívěsem budete všude doma a vítaní. A jistě není třeba zdůrazňovat, že to bude za zlomek ceny ve srovnání s dovolenou pod taktovkou cestovní kanceláře.