Skvělý mobil

Taky jste si už někdy říkali, jak to naši prarodiče dělali, když si chtěli třeba například domluvit rande? Já jsem si tyto otázky kladla stále, a proto jsem se taky svých prarodičů na to zeptala. Například babička mi řekla, že si přece logicky psali pouze jenom dopisy. Prý taky občas poslíčka, ale to prý jenom jednou v životě, protože u nich byl poslíček prý hodně drahý. Takže si psali pouze jenom dopisy. Já jsem stále nechápala, jak to mohli bez mobilního telefonu vydržet. Co když třeba někdo změnil termín schůzky třeba o hodinu anebo o den? Jak se potom mohli poslat dopis, když ta schůzka byla zrušena o hodinu?

Denně sleduji sociální sítě.

Vždycky jsem si říkala, jakou já mám složitou dobu, zatímco oni dříve třeba před sto lety to bylo opravdu hrozné, takové hodně složité a taky náročné. Nemyslím tím třeba přímo před sto lety, ale taky například před padesáti lety to taky muselo být velice složité se s někým domlouvat. Teď sice možná už byly nějaké pevné linky, kterou měla taky moje babička, když mi bylo deset let. Pamatuji si, jak jsme z pevné linky provolali s bratrem asi osm stovek za to, že jsme si jenom si z lidi dělali srandu. A tohle dělalo ale asi každý dítě, když měli doma pevnou linku novou a někdy potají si dítě mohlo zavolat. Nicméně v dnešní době už má asi každý mobilní telefon. Mobilní telefon nám pomáhá spojovat lidi.

S mobilem je i zábava.

Taky nám pomáhá k tomu, když se chceme rychle s někým spojit a nemáme moc času. Taky se mi líbí, že si nemusím a z mobilu jenom volat ale také například psát sms anebo posílat videa či fotky. A myslím si, že mobilní telefon už zvládne hodně věcí, jako například zastane i notebook anebo taky fotoaparát. A na co všechno využíváte svůj mobilní telefon? Pokud tedy máte. Já mám mobil jako soukromý, tak taky naštěstí pracovní. Jinak by mi můj mobil neustále bohužel zvonil.