Plíseň v našem domově

Jelikož některé domy jsou již starší, tak se v nich můžeme setkat s jistým problémem. Tento problém se nazývá plíseň. Ta se tvoří nejčastěji v rozích či na stěnách v pokoji, kde je vysoká vlhkost.
Plísně jsou vlastně houby, které vznikají na zdech a různých předmětech. Většinou mají zelené zbarvení. Nalezneme je tam, kde je vlhkost. To znamená ve špatně větraných prostorech, pokud je nějaká stavební závada, nedostatečné vytápění. Usazuje se hlavně na chladných povrchách, tedy na zdech. Nalezneme je spíše na zdi, na které není umístěno topení.
bílá cihlová zeď
Jelikož ohrožuje zdraví člověka, tak je potřeba se jí včas zbavit. K tomu abychom se jí zbavili máme různé metody.
Pokud chcete využít levnou metodu, tak je pro vás dobrým pomocníkem a odstraňovačem ocet. K němu potřebujete houbičku na nádobí nebo štěteček. Štětečkem potřete místa, kde se nachází plíseň, pak místo přetřete suchým hadříkem. Ocet zredukuje plíseň a suchým hadříkem ji sundáte dolů. Nedivte se tomu, že hadříků budete možná potřebovat i více, protože se obarví.
Další metodou jsou chemické ošetřovače, které zakoupíte téměř všude. Jsou trochu dražší než ocet, ale fungují téměř na 100 %. Z místnosti, kde budete přípravek aplikovat odneste všechno otevřené jídlo. Zvířata byste měli přemístit také do jiné místnosti. Na postiženou oblast aplikujte tyto přípravky a poté alespoň po dobu 4 hodin místnost neustále větrejte. Nepouštějte do ní zvířata a snažte se do místnosti co nejméně chodit, abyste se nenadýchali chemie.
mokré sklo
Pokud máte více finančních prostředků, tak si můžete zakoupit odsávač vlhkosti. Ten se pohybuje okolo 5 tisíc a více. Stačí jej zapojit do elektřiny a nechat jej v místnosti běžet. Funguje spíše jako prevence. Již vzniklé plísně Vás nezbaví. Dalším možným pomocníkem je vysoušeč vlhkosti, do kterého se umisťují tablety. Ten není tak drahý. Jedná se o plastovou nádobku, do které se pouze umístí tableta (1 stojí kolem sto až dvě stě korun). Poté stačí vodu z nádoby vylít a umístit novou tabletu.

Nezařazené