Národní zahrada růží v Indii

Národní zahrada růží v Indii, Chanakyapuri, je překrásné místo, které je také často nazýváno jako “Indo – African friendship rose garden” neboli “Indo – Africká zahrada růží přátelství”.  Kilometry travnaté plochy jsou zabrané šedesáti až šedesáti pěti druhů růží, už jen z fotografií člověk cítí krásnou a uklidňující atmosféru, kterou jeden musí v techno místech cítit. Avšak růže nejsou jediné, co v těchto rozlehlých plantážích roste, pokud by se člověk vydal přímo na toto místo v Indii, uvidí tam i mnohé další rostliny.

Růže, Růžový sad Lidice

Každopádně, jak už název indikuje, růže jsou tady v hlavní roli, proto na místě uvidíte skoro všechny typy růží, na které si vzpomenete. Od klasických barev, až po zajímavé, a ne tak často viděné, jako třeba černé. Zahradu je nejlepší navštěvovat v měsících na začátku a konci roku, tedy prosinec až únor, v těchto měsících v se tam růžím vede nejlépe a jsou v tuto dobu nejhezčí. Zároveň je potřeba myslet na to, že se trošku projdete, protože poblíž zahrady žádná parkovací místa pravděpodobně nenajdete.

Růže

Fotografie a video jsou samozřejmě po celém areálu povoleny, ale to nejlepší je, že za návštěvu této Národní zahrady nic neplatíte, vstup je zcela zdarma, od šesti od rána do osmi do večera. Přece jen Indie není u nás zase tak blízko, a pokud nejste člověk na dlouhé, vzdálené cestovaní a dovolené, nebo vás Indie jako sama taková neláká, máme i krásná, zážitkově podobná místa i tady u nás v České republice. Například krásný Růžový sad v Lidicích, Který je také plný spousty nádherných růžích, a dokonce tam je vysázeno až 240 odrůd růží, u kterých se projít můžete také naprosto zdarma a zaparkovat hned vedle. At už byste se chtěli podívat za tuto zahradu v Indii, nebo v Lidicích, obě místa mají své kouzlo díky těmto růžím, a určitě stojí za to, je při cestování navštívit.