Moje informatika

Pamatuj si na svou brigádu, kam jsem chodila ráda. Měla jsem ráda to, protože jsem chtěla mít vlastní počítač. Anebo notebook. Bylo asi šestnáct let. A v té době bylo ještě úplně normální, že nebyl notebook nebo počítač tak rozšířený jako dnes. V dnešní době už má počítač nebo notebook úplně každý. Teď je to úplně jasné. V dnešních školách a taky prací se počítač nebo notebook vyžaduje. Navíc taky odborná znalost na počítači je nutná. A protože v každé druhé práci se pracuje na počítači, tak jsem si řekla, že se taky něco naučím. A taky něco přiučím. Znám pouze takové ty základy. Musím se přiznat, že vlastně na víc věcí jsem počítač ani nepotřebovala. Stačilo mi, že se tam online nakoupím anebo se tam můžu podívat na nějaký film.

Počítače jsou doma už klasika.

Moc ráda jsem se tam taky učila. Bavily mě webové stránky a to ty, kde se můžu něco naučit. A taky moc ráda učím ostatní. Líbí se mi webové stránky hlavně o českém jazyce. Čeština je opravdu takový zajímavý jazyk, kdy úplně žasnu, jak je čeština různorodá. Někdy se mi ani nelíbí ta česká slova, když je někdo vymyslí a zkomolí. Ale nicméně webové stránky a informační technologie jsou perfektní v tom, že nám pomůžou, když potřebujeme. A já kolikrát potřebuji hledat něco o svém zdravotním stavu. A abych nemusela stále běhat k lékaři nebo do lékárny, tak si radši vyhledám nějaké informace na internetu.

IT je velmi zajímavá.

Samozřejmě se s tím nesmím člověk někdy ztotožňovat úplně. Stoprocentní odpověď počítač opravdu nemá, to je všem asi jasné. A proto nějaké velké lékařské problémy anebo zdravotní komplikace je vždy nutné řešit s lékařem. Nebo alespoň zajít do lékárny, kde vám taky jistě moc rádi pomohou. Podle mého názoru je ale ty počítač super v tom, že se nebudete už nikdy nudit. A proč? Můžete si tam v klidu taky číst třeba online knihy, což mě hodně baví.