Jak dobře vybrat varnou konvici

Většinou vybíráme podle vzhledu a především podle ceny. Jsou to samozřejmě také velice podstatné faktory, ale neměly by při výběru rozhodně hrát tu nejvýznamnější roli. Ty obyčejné konvice koupené ve slevě nebo v akci často vydrží sotva do uplynutí záruční doby, někdy ani to ne. Při výběru bychom se měli raději orientovat na trvanlivost, kvalitu materiálu a především nezávadnost výrobku. Jak tedy správně vybrat?
konvice nad ohněm.jpg
· Před nákupem se vždy vyplatí pročíst si recenze, kupříkladu na stránkách Heuréka. Také neuškodí popovídat si s kamarády či kamarádkami. Osobní zkušenost je vždy nade vše.
· Co se týče trvanlivosti, jednoznačně vedou konvice, které jsou nerezové, nebo alespoň částečně nerezové. Je však třeba brát na zřetel, že mnoho prodejců sice materiál coby nerez uvádí, ale ve skutečnosti se jedná o směsi nevalné kvality. V tomto ohledu bývají nejkvalitnější konvice z Německa a Švédska. Avšak ani naše Eta nemá špatné výrobky. Dobrým znamením a vodítkem může být podrobnější popis a atest na stránkách výrobce. Nejde totiž jen o tu trvanlivost, ale především o zdraví. Z různých směsí neznámého původu se může stát po čase nepřítel, který naše tělo soustavně zásobuje těžkými kovy a tím způsobuje zátěž organismu i časté zdravotní problémy. Ve chvíli, kdy máte vybráno, stojí za to zadat vybranou značku do vyhledávače a pro jistotu ještě prohlédnout diskuse a blogy.
opékač topinek a konvice.jpg
· Dalším vodítkem při nákupu by mohla být i záruční doba. Pokud někdo nabízí prodlouženou záruční dobu, je větší šance, že výrobek bude kvalitní.
· Ani na výběr barvy bychom neměli zapomínat. Když vybereme dobře, budeme se na konvici dívat třeba dvacet let. Bylo by proto dobré, aby se nám opravdu líbila a aby ladila s naší kuchyňskou linkou a vybavením. Není však nutné, aby se líbila našim dětem. Ba naopak. Čím méně se o ni budou zajímat, tím lépe.
· Významným faktorem při výběru by měl být i ukazatel objemu vody. Ten by měl být zřetelný, s výraznými číslicemi a praktickým viditelným umístěním. Tím, že dáváme vody jen tolik, kolik právě potřebujeme, ušetříme opravdu hodně energie, která není příliš levná. Když jsme u energií, vždy překontrolujte, jak je konvice úsporná a zda je vůbec označena touto informací. Jsou zde opravdu markantní rozdíly.

Nezařazené