Máte doma dlouhý kovový žebřík a plánujete s ním začít natírat omšelou a zašpiněnou fasádu vašeho domu? Máme pro vás lepší návrh. Což takhle tentokrát žebřík ponechat v kůlně či v garáži a pustit se do nátěru fasády z pojízdného lešení? Je to mnohem bezpečnější a efektivnější způsob.
Snazší manipulace s barvou – až si rozmícháte barvu a vystoupáte s ní na žebřík, zavěsíte ji za ocelový hák na jednu z příček, a můžete začít s nátěrem. Jenže kbelík s barvou je pod vámi a musíte se k němu natahovat, což je velmi pracné. Pokud pracujete se štětkou či štětcem, pak je to ještě vcelku v pohodě, ale natírání s válečkem bude velmi obtížné. Kdybyste ovšem měli pojízdné lešení, tam si pohodlně vedle sebe položíte kbelík s barvou nebo ještě lépe širší vaničku pro namáčení válečku, a práce vám půjde od ruky mnohem lépe.
Zabezpečení pohybu – na pojízdném lešení z půjčovny https://rabasleseni.cz/sluzby/pojizdne-leseni-pronajem-pujcovna/ pohodlně stojíte oběma nohama, třeba rozkročmo, a zaujímáte také bezpečnější pozici. Pokud lešení dobře zajistíte na pevné rovné ploše proti pohybu, nemusíte se obávat žádného pádu z lešení. Je zde navíc k dispozici zábradlí, což u žebříku nemáte.
Bezpečnější práce – na lešení si můžete také kleknout nebo sednout a nabrat sílu – na chvíli si odpočinout, což u žebříku nelze. Tam stojíte pevně oběma nohama na příčce a nemůžete si v terénu takto ulevit. Další nepříjemností je neustálý tlak do chodidel, což práci ztěžuje a komplikuje, zvláště pokud pracujete v obuvi s měkčí podrážkou, například v teniskách.
Širší rozsah pohybu – na pojízdném lešení máte k dispozici širší pracovní rozsah, nemusíte tak často lešení posouvat do stran. To u žebříku musíte častěji slézat a měnit jeho polohu, což vás zdržuje a práci to jen ztěžuje a komplikuje. Na lešení také mohou pracovat dva lidé současně, čímž se ještě více urychlí vaše pracovní činnost.