Jídelníček pro domácí mazlíčky

Kočička nebo pes v domácnostech jsou dnes častou situací. Dříve se tato zvířátka krmila zbytky ze stolu lidí. Dnes je nám všem jasné, že strava pro naše mazlíčky musí vypadat úplně jinak. Je nutné, aby byl ve stravě zastoupen veškerý sortiment minerálů a vitamínů, které psi a kočky potřebují. Používejme vhodné krmivo vyvinuté přímo pro tato zvířata. Výrobci objevovali mnoho let, co jim bude svědčit nejlépe. Jedině koupí takto vyvinutých krmiv zabezpečíme, aby ve stravě byly zastoupeny všechny důležité složky, které organismus potřebuje. Poučme se o některých chybách, které by se rozhodně neměly objevit v žádném psím ani kočičím jídelníčku.
spokojení mazlíčci
Nejčastější omyly při krmení psů a koček

Mazlíčci loudí – pes i kočka umí dělat velmi smutné oči, když si usmyslí, že vyloudí nějaké sousto od našeho stolu. Krmit svého miláčka jídlem určeným pro lidi je ale velmi škodlivé. Jednak zvíře rozmazlujeme, učíme zlozvyku, navíc krmíme jídlem, které pro něho není vhodné. Jídlo pro lidi je plné soli a koření, které jsou pro zvířecí trávení škodlivé. Tento zlozvyk loudění škodí i nám, protože se nikdy nenajíme v klidu.
psí granule
Nepravidelnost krmení – zvíře by mělo dostávat krmení v pravidelnou dobu. Pokud jídlo nezkonzumuje, nenecháváme jej stát v misce. Odejmeme misku a nabídneme znovu v další krmící čas. Zvíře se naučí, že dostane jídlo v určitý čas a pravidelně se bude na krmení těšit. To platí zejména pro psy. U koček je to trochu jiné. Misku s granulemi necháme po celý den, protože kočka je zvyklá žrát po menším množství a častěji. Žije-li divoce, uloví několik myší během celého dne, a tak jí to vyhovuje.            
Nadměrné krmení – množství stravy za 24 hodin je důležité. Kastrovaná nebo zvířata s nedostatkem pohybu většinou zkonzumují denně větší dávku krmiva, než je jim prospěšná. Je dobré poradit se s veterinářem nebo si přečíst návod na zakoupeném krmivu. Najdeme zde uvedené dávky krmiva podle váhy zvířete. Budeme-li je dodržovat, zabráníme tak překrmování zvířete.