Analýzy a komentáře z měnových, komoditních a akciových trhů

Analytický tým

Jaroslav Brychta

Jaroslav Brychta

HLAVNÍ ANALYTIK XTB

E-mail: jaroslav.brychta@xtb.cz

ČÍST ČLÁNKY

S X-Trade Brokers spolupracoval již v době svých studií na vysoké škole a od roku 2009 zde vykonává pozici hlavního analytika. V XTB se věnuje především měnovému trhu a měnové politice. Ve svém soukromém investování se zaměřuje na akcie a krátkodobé opční strategie. Názorově vychází z tradice rakouské ekonomické školy, díky které se z něj stal již v dobách před finanční krizí dlouhodobý investor do drahých kovů.


Jiří Tyleček

Jiří Tyleček

ANALYTIK FINANČNÍCH TRHŮ

E-mail: jiri.tylecek@xtb.cz

ČÍST ČLÁNKY

Analytik, investor a zastánce volného trhu. O finanční trhy se zajímá od roku 2001, kdy poprvé investoval do českých akciových titulů. Na Forex a komoditní trhy se začal soustředit v roce 2008. Ve svých pracích se dotýká širší řady ekonomických, ale také společenských témat. Názorově je blízký libertariánským myšlenkám a z nich také vychází při tvorbě komentářů, analýz a článků. Od roku 2009 pracuje pro společnost X-Trade Brokers, kde se zaměřuje na komoditní a měnové trhy.


Kamil Boros

Kamil Boros

ANALYTIK FINANČNÍCH TRHŮ

E-mail: kamil.boros@xtb.cz

ČÍST ČLÁNKY

Absolvent Ekonomické univerzity v Bratislavě a Univerzity Martina Luthera v Halle, Německo. Má za sebou ukončené stáže na Evropské univerzitě Viadrina ve Frankfurtu nad Odrou a Ekonomické univerzitě ve Vídni. Ve vzdělávání dále pokračoval na CFA institutu, kde úspěšně zvládl všechny tři úrovně a byl mu udělen titul CFA.

Před svým působením v XTB pracoval jako analytik pro Accenture Slovakia. V žebříčku sestaveném portálem medialne.sk se za rok 2011 umístil mezi nejcitovanějšími ekonomickými analytiky na čtvrtém místě, je pravidelně citovaný předními slovenskými médii a komentuje ekonomické dění také na televizní obrazovce.